LT
Naujienos
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Kelių eismo saugumas
Paslaugos
Nuorodos
Konkursai
Istorija
Statistika
Pareigūnų rengimas
Naudinga informacija
„Juodųjų dėmių“ žemėlapis
Atsakomybė už KET pažeidimus
Baudų mokėjimas už KET pažeidimus
KontaktaiLIETUVOS KELIŲ POLICIJOS TARNYBA

Valstybės biudžetinė įstaiga,
Mėnulio g. 11, LT-04326 Vilnius.
Tel. (8 5) 271 9405,
Faksas (8 5) 271 9610,
El. paštas lkpt@policija.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas 188785085
PVM mokėtojo kodas LT887850811

Sprendimas: Infosistema
Bendros priemonės su Kauno apskrities policijos pareigūnais metu išaiškintas ne vienas pažeidimas


2016 03 21 

Naktį iš kovo 19-osios į 20-ąją (iš šeštadienio į sekmadienį) gausios Lietuvos kelių policijos tarnybos, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės bei Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų pajėgos Kėdainių mieste ir rajone vykdė priemonę, kurios metu tikrintos transporto priemonės, kroviniai, transporto priemonių vairuotojai ir keleiviai.

Priemonės metu iš viso buvo patikrinta 412 transporto priemonių, išaiškintas 21 Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Keletas vairuotojų vairavo transporto priemones, neturinčias privalomosios techninės apžiūros, buvo neapsidraudę transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Nustatyti net 5 saugos diržų naudojimo taisyklių pažeidimai, 2 kelių naudotojo mokesčio nesusimokėjimo atvejai, 2 vairuotojų darbo ir poilsio pažeidimai.

2 asmenys transporto priemones vairavo neturėdami teisės vairuoti, vienam iš jų ne tik, kad teisė vairuoti jau yra atimta, bet ir buvo neblaivus (nustatytas 1,41 promilės girtumas). Kitas vairuotojas taip pat išdrįso vairuoti išgėręs – jam nustatytas 1,31 promilės girtumas. Priemonės metu nustatytas ir dar vienas vairuotojas, kuris buvo vartojęs alkoholio, tačiau alkoholio koncentracija kraujyje neviršijo leistinos normos (nustatyta 0,07 promilės).

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai reagavo į 7 pranešimus, patikrino 77 asmenis, išaiškino 2 nusikalstamas veikas, sulaikė 4 asmenis. Taip pat buvo išaiškinti 6 administraciniai teisės pažeidimai: alkoholinių gėrimų vartojimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose, asmenų iki 18 metų alkoholinių gėrimų vartojimas ar jų turėjimas, pasipriešinimas policijos pareigūnui ar pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo, akcizais apmokestinamų prekių įsigijimas, laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, viešosios rimties trikdymas.

Šeštadienio (kovo 19 d.) vakare (apie 20.30 val.) Kėdainių rajone, Pelėdnagių kaime, kelyje Šeduva–Jonava, prie degalinės, buvo sustabdytas automobilis „VW Golf“, vairuojamas vyro, gimusio 1985 metais. Šalia sėdėjo keleivis (gim. 1976 m.). Pareigūnams vairuotojo paklausus, ar transporto priemonėje yra draudžiamų daiktų, šis kategoriškai atsakė, kad ne. Atliekant dalinę asmens apžiūrą, vyro rankinėje rasta 6 vnt. į foliją suvyniotos lipnios masės, galimai narkotinės. Vairuotojas atsisakė paaiškinti, kaip pas jį atsirado galimai narkotinė medžiaga. Apžiūrint transporto priemonę, po vairuotojo kilimėliu pareigūnai aptiko du politileninius maišelius su galimai sintetinės kilmės, baltos spalvos, narkotine medžiaga. Abu vyrai buvo pristatyti į Kėdainių ligoninę nustatyti, ar jie vartojo narkotinių medžiagų.

Tą patį vakarą po devintos (apie 21.10 val.) Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje, patruliuodami pareigūnai pastebėjo stovintį automobilį „VW Sharan“, kuriame sėdėjo du asmenys. Pareigūnams artėjant prie automobilio keleivio vietoje sėdėjęs asmuo atidarė dureles ir kažką numetė po automobiliu. Priėjus arčiau pareigūnai po transporto priemone pastebėjo, kad numesta žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotinė medžiaga – kanapės ir jų dalys. Apžiūrėjus automobilį ir jame sėdėjusius vyrus, vairuotoją (gim. 1969 m.) ir keleivį (gim. 1984 m.), draudžiamų daiktų nebuvo rasta. Vyras, iš automobilio išmetęs galimai narkotinę medžiagą, buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą, vėliau – į Kėdainių ligoninę nustatyti, ar tikrai buvo vartotos narkotinės medžiagos. Šis vyriškis elgėsi agresyviai, vežamas visą kelią keikėsi necenzūriniais žodžiais, nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų nusiraminti ir nesikeikti.

Atkreiptinas dėmesys, kad tokios ir panašios bendros policijos pareigūnų priemonės bus vykdomos ir toliau.


Parengta pagal Kauno aps. VPK pranešimą


« Atgal į sąrašą