LT
Naujienos
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Paslaugos
Nuorodos
Konkursai
Istorija
Statistika
Pareigūnų rengimas
Naudinga informacija
Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)
Kelių eismo saugumas
„Juodųjų dėmių“ žemėlapis
Kontaktai
Baudų mokėjimas už KET pažeidimus
Atsakomybė už KET pažeidimusLIETUVOS KELIŲ POLICIJOS TARNYBA

Valstybės biudžetinė įstaiga
Mėnulio g. 11, LT-04326 Vilnius
Tel. 8 700 59405
Faksas 8 700 59449
El. paštas lkpt@policija.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas 188785085
PVM mokėtojo kodas LT887850811

Sprendimas: Infosistema
Birželio 1-ąją – prevencinės priemonės, skirtos vaikų saugumui keliuose užtikrinti


2017 06 01 

Birželio 1-ąją minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Policija, vykdydama vieną pagrindinių savo uždavinių – saugaus eismo priežiūrą, rūpinasi visų eismo dalyvių, tarp jų ir nepilnamečių, saugumu kelyje.

Šiandien, birželio 1-ąją, ketvirtadienį, policijos pareigūnai vykdo specialiąsias prevencines priemones, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti, ir daugiausia dėmesio skiria privalomų saugos priemonių naudojimo kontrolei, pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, jaunų vairuotojų elgesiui kelyje kontroliuoti.

Visoje šalyje policijos pareigūnai pagal galimybes pajėgų skyrė prie ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigų (tikrina, ar suaugusieji tinkamai veža jaunuosius eismo dalyvius automobiliuose (saugos diržai, specialios vaikams skirtos sėdynės).

Prie mokyklų (prieš pamokas ir po jų) organizuojami trumpalaikiai reidai, skirti tikrinti transporto priemones, kurias vairuoja mokiniai (vairuotojo pažymėjimų, kitų būtinų dokumentų patikrinimas, saugos diržų, šalmų naudojimas). Atkreipiamas dėmesys į dviračiais važiuojamąja kelio dalimi važiuojančių nepilnamečių amžių.

Vykdomi atsitiktiniai mokyklinių, maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumo patikrinimai. Kartu tikrinama, ar mokykliniuose autobusuose ir transporto priemonėse su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais vežamų vaikų skaičius neviršija sėdimųjų vietų, ar naudojami (vaikai užsisegę) saugos diržai.

Taip pat prie pėsčiųjų perėjų kontroliuojamas ne tik pėsčiųjų, bet ir transporto priemonių vairuotojų elgesys (šviesoforo signalų paisymas, važiavimo greitis).

Statistika: 2010–2016 metais Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 104 nepilnamečiai, jie sudarė apie 5 proc. visų žuvusiųjų.

Šiais metais (iki birželio 1 d.) jau žuvo 2 nepilnamečiai: abu jie 6-erių metų keleiviai, berniukas ir mergaitė (mikroautobuso „VW Caravelle“ ir automobilio „Opel Meriva“ keleiviai – Kelmės ir Panevėžio rajonuose).


« Atgal į sąrašą