LT
Naujienos
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Kelių eismo saugumas
Paslaugos
Nuorodos
Konkursai
Istorija
Statistika
Pareigūnų rengimas
Naudinga informacija
„Juodųjų dėmių“ žemėlapis
Atsakomybė už KET pažeidimus
Baudų mokėjimas už KET pažeidimus
KontaktaiLIETUVOS KELIŲ POLICIJOS TARNYBA

Valstybės biudžetinė įstaiga,
Mėnulio g. 11, LT-04326 Vilnius.
Tel. (8 5) 271 9405,
Faksas (8 5) 271 9610,
El. paštas lkpt@policija.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas 188785085
PVM mokėtojo kodas LT887850811

Sprendimas: Infosistema
Kyšio davimo atvejai

Lietuvos kelių policijos tarnybos (toliau – LKPT) pareigūnai 2015 metais užfiksavo 6 kyšio davimo atvejus.
Siūlytos sumos: 10 eurų, 50 eurų, 400 eurų, 550 eurų, 100 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų.

Kyšio davimo atvejai:
Gegužės 11 dieną LKPT patruliai dirbo Raseinių rajone. Priešpiet (apie 11.35 val.) Norgėlų gyvenvietėje, kelyje Ariogala–Raseiniai–Kryžkalnis, patrulių dėmesį patraukė įtartinai, vingiuodamas po važiuojamąją kelio dalį, važiuojantis automobilis „Volkswagen Vento“. Pareigūnams kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus.
„Volkswagen Vento“ vairuotojas, pastebėjęs policijos automobilį, staiga pasuko į kairę ir sustojo prie pastato sienos. Paaiškėjo, kad pareigūnų nuojauta ir patirtis neapgavo – prie vairo sėdėjęs 47 metų vyras buvo akivaizdžiai neblaivus. Alkoholio kiekio matuokliu jam nustatytas vidutinis 2,41 promilės girtumas.
Neblaivus vairuotojas prašė pareigūnų nerašyti jam administracinio teisės pažeidimo protokolo ir siūlė susitarti. Pareigūnai jam aiškiai išdėstė, kad jokių „susitarimų“ negali būti. Nesupratingas pažeidėjas per praviras patrulių automobilio vairuotojo dureles ant priekinės sėdynės padėjo 400 eurų ir dar pakomentavo, kad šie pinigai skirti pareigūnams, jog jie neformintų pažeidimo.
Neblaivus vairuotojas buvo pristatytas į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariatą. Jis patrauktas ne tik administracinėn atsakomybėn už vairavimą esant neblaiviam, bet ir baudžiamojon – už kyšio davimą policijos pareigūnams.

Gegužės 29-osios pavakarę (16.00 val.) kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda 38 kilometre, LKPT patruliai sustabdė automobilį „Audi A6“, kurio vairuotojas sukėlė įtarimą, kad gali būti neblaivus (buvo atidarytas vairuotojo pusės langas, vairuotojas rūkė cigaretę). Pasiteiravus, ar vyras nėra neblaivus, jis teigė, kad alkoholio nevartojo.
Pareigūnai, tikrindami 48 metų vairuotojo dokumentus, pastebėjo automobilio salone ant užpakalinės sėdynės plastikinės taros bakelius, kurie buvo pridengti pledu. Vairuotojas paaiškino, kad jis veža 200 litrų spirito (apie 40 vnt. minėtų bakelių).
Vairuotoją patikrinus alkoholio kiekio matuokliu, jo rodmenys švietė nulius. Tačiau vyriškiui buvo paaiškinta, kad dėl jo vežamo krovinio bus iškviesta operatyvinė grupė išsiaiškinti, ar tai legalu. Tai išgirdęs, vyras pradėjo prašyti to nedaryti, nes jis už tai atsilygins ir duos 1 000 eurų. Vairuotojas buvo įspėtas apie jo neteisėtą veiką, t. y. bandymą papirkti policijos pareigūnus, tačiau jis į tai neregavo. Priėjęs prie vieno iš patrulių, vyriškis į pareigūno kelnių kišenę įbuko keletą susuktų banknotų, sakydamas, kad tai atlygis nekviesti kriminalinės policijos pareigūnų.
Policijos pareigūnui buvo duotas 550 eurų kyšis. Ikiteisminį tyrimą dėl šio fakto pradėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas.

Birželio 6-osios ryte (apie 5.30 val.) Kauno apskrityje, kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, LKPT paeigūnai, dirbę specialiomis spalvomis nenudažytu ir policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu „Audi A6“, sustabdė įtartinai manevravusį automobilį „Peugeot 406“.
Tikrinant vairuotojo dokumentus, nustatyta, kad automobilį vairavo 18 metų vaikinas, kuris buvo neblaivus. Alkoholio kiekio matuokliu jaunuoliui buvo nustatytas lengvas 1,34 promilės girtumas. Be to, jis neturėjo teisės vairuoti, automobilis be privalomosios techninės apžiūros, neapdraustas civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, 18-metis pareigūnams pasiūlė piniginį atlygį: „netrukus atvažiuos draugas ir atveš kiek reikia 100 arba 200 eurų“.
Dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus ikiteisminį tyrimą pradėjo Kauno apskrities vyriausiasis policijo komisariatas.

Rugpjūčio 9-osios popietę (apie 13.20 val.) Palangoje, Vytauto ir Gintaro gatvių sankryžoje, buvo sustabdyti du mopedai. Pagal nuomos sutartis abi šias transporto priemones buvo išsinuomojęs vienas iš vairuotojų. Kitas vairuotojas, nors ir vairavo mopedą, tačiau teisės vairuoti jis neturėjo. Pareigūnai išsiaiškino, kad teisė vairuoti vyriškiui atimta vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 straipsnio 1 dalimi (transporto priemonės vairavimas, esant neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis). Abiem vyrams buvo paaiškinta, kad surašomi protokolai už Kelių eismo taisyklių pažeidimus: vienam už tai, kad vairavo transporto priemonę, neturėdamas tam teisės, kitam – kad perdavė vairuoti mopedą asmeniui, neturinčiam tokios teisės. Vienas iš vairuotojų paklausė, ar negalima būtų „susitarti“ ir nerašyti protokolo. Pažeidėjas, priėjęs prie tarnybinio motociklo, 10 eurų kupiūrą padėjo į alkoholio kiekio matuoklių rodmenų registracijos knygą, kurią pildė patulis. Jis paaiškino, kad tai „atlygis, jog jam nebūtų surašomas protokolas“ ir dar pasiūlė duoti 50 eurų, kad nebūtų baudžiamas jo draugas.
Abu vairuotojai-pažeidėjai buvo pristatyti į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatą. Siūlytas kyšis (10 eurų) buvo perduotas kriminalinės policijos pareigūnams.

Lapkričio 8-ąją, sekmadienį, LKPT pareigūnai dirbo Kauno ir Kėdainių rajonuose. Pavakarę (apie 17.05 val.) Kauno rajone, Muniškių kaime, buvo sustabdytas mopedą vairavęs neblaivus, teisės vairuoti transporto priemones neturintis 58 metų vyras. Jo „gelbėti“ nuo pareigūnų suskubo mopedo keleivė, siūlydama jiems kyšį – 50 eurų.
Mopedo vairuotojui buvo nustatytas lengvas 0,72 promilės girtumas. Vairuotojas pripažino, kad yra neblaivus, nes gėrė alų, taip pat neneigė, kad niekada neturėjo teisės vairuoti.
Surašant administracinio teisės pažeidimo protokolą, prie pareigūnų priėjo mopedo keleivė, nutarusi „padėti“ ją vežusiam vyrui. 53 metų moteris pradėjo įkalbinėti pareigūnus paleisti mopedo vairuotoją, nerašyti jam protokolo. Patruliai kelis kartus įspėjo moterį, kad jos prašymai yra neteisėti, o kyšio siūlymas ir jo davimas yra nusikalstamos veikos. Tačiau pareigūnams nepavyko moters „suprotinti“. Ji policijos tarnybiniame automobilyje tarp priekinių sėdynių padėjo 50 eurų kupiūrą, siūlydama atlyginimą už tai, kad pareigūnai paleistų ją vežusį vyrą.

Gruodžio 29-ąją LKPT pareigūnams vykdant prevencinę priemonę kelyje „Via Baltica“, apie 16.00 val. kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 19 kilometre, buvo sustabdytas automobilis „Fiat Punto“ su Didžiosios Britanijos registracijos numeriais. Jį vairavęs 51 metų Latvijos Respublikos pilietis teisės vairuoti neturėjo, nes ji jam atimta. Be to, vyriškis pateikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą, išduotą Latvijoje. Bandydamas su patruliais „susitarti“, jis davė 100 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų.